Meie tegemised

Vallavanem Kairit Pihlak võttis lõppeva aasta kokku: tegus, aga ettearvamatu!

2022. aastal on meie kõigi tähelepanu olnud valdavalt Ukrainal. Kadrina vald pole olnud siin erand. 

Aasta algas meie kandis Undla mõisas tegutsenud hooldekodu tegevuse lõpetamisega. Eakad said endale kena ja turvalise elupaiga Imastus. Ei läinud kaua, kui Undla mõisa hoone osutus hädavajalikuks, et pakkuda ajutist varjupaika Ukraina sõjapõgenikele, kes on õnneks leidnud tänaseks üürikorterid ja tulevad iseseisvalt toime. Suureks abiks on seejuures olnud meie kogukonna vabatahtlikud, kellele jääme tänu võlgu. 

Ent tõdeda tuleb, et olukord maailmas nõuab tõsisemat suhtumist kriisideks valmistumisel. Selleks oleme Kadrina vallas parandanud kriisikindlust – hankisime kaks võimsat mobiilset generaatorit, et elektrikatkestuse korral saaks toimida veesüsteemid ja soojaringlus. 

Kuid Kadrina vald panustas rahaliselt ka Linnade ja valdade liidu Ukraina abistamisprojekti, millega hangitakse koos teiste kohalike omavalitsustega 60 generaatorit Zõtomõri oblastile. 

Kodustest asjadest väärib märkimist, et lõpuks lahenes aastaid kestnud ligipääsuprobleem Neeruti küla elanikele – valmis sai uus Kibuvitsa tee. Ka Saukse tee pindamine on saanud kasutajatelt väga positiivset tagasisidet. Kihleveres laiendasime tänavavalgustust. Samuti pikenes Kadrina terviseraja valgustus, mis sai võimalikuks taaskord riigi toetusega. 

Kadrina raamatukogus käivitus ventilatsioonisüsteem ja kaua ettevalmistatud rahvamaja ventilatsioonisüsteemi lõplik väljaehitamine jätkub kohe uuel aastal. Sel aastal valminud lasteaia ventilatsiooniprojekti alusel saame samm-sammult hakata seda välja ehitama.  

Valmimisjärgus on valla üldplaneering ja selle avalikustamise käigus ootame elavat tagasisidet kodanikelt. Selle aasta uurim tulevikku vaatav tegu oli koolimaja projekteerimislepingu sõlmimine Arhitekt Must OÜ-ga. Juba oleme koostöös arendanud koolimaja esialgset eskiisi ja projekteerimistööd on alanud täie hooga. Projekti valmimise tähtaeg on märts 2024. 

Aasta oli väljakutseid pakkuv, aga edasiviiv. Soovime kõigile edukat uut aastat, et see oleks täis õnnestumisi ja rõõmsaid hetki!

Aitäh!

Siiras tänu teile kõigile, kes te meid usaldasite ja oma hääle meie poolt andsite! Oleme hingepõhjast tänulikud ja õnnelikud, et andsite meile võimaluse teha Kadrina valla kogukonna jaoks veelgi rohkem! Lubame seda usaldust kalliks pidada ja panustada meie kõigi heaolusse, et mõnus oleks elada nii külades, kui alevis!

Aitäh teile kõigile veelkord!

Loe edasi: Aitäh!

Kuidas on võimalik ehitada uut kooli?

Tänasel õpilaste korraldatud debatil jäi kõlama, et suurim takistus tänapäevaste õpitingimuste loomiseks meie lastele seisneb suutmatuses leida ehituse ajaks asenduspindu. Meie nii ei arva! Lähtudes teiste koolide ehitamise kogemustest on võimalik lahendada ka kõige keerukamaid logistilisi ülesandeid ühe õppeaasta jooksul, kui ka kooli juhtkond seda soovib! Meie usume, et kõik on nõus pingutama parima tulemuse nimel.

Kohtumine Kadrinas ning NATO test ehk uus staadion on valmis!

9. oktoober oli Kadrinas väga tegude rohke! Lisaks meie kohtumisele erinevate ja toredate valla kodanikega Konsumi parkla lähistel, osalesid meie liikmed Tõnu, Jüri ja Rait Kadrina Keskkooli uues staadioni avamisel NATO testil.

Tegusas meeskonnas on selliseid tegusid ettevõtta lausa lust!

Loe edasi: Kohtumine Kadrinas ning NATO test ehk uus staadion on valmis!

Uus kool? Milleks?

Miks on mõistlik ehitada uus hoone Kadrina Keskkooli B ja C korpuse asemele?

Kadrina vald on tellinud eelarvestuse tänase koolihoone (8600m²) täielikuks renoveerimiseks (alused ja vundamendid, kande tarindid, fassaadielemendid ja katused, ruumitarindid ja pinnakatted, tehnosüsteemid). B ja C korpuse netopind on kokku 6900m². Tänaste hindade kohaselt maksaks B ja C korpuse täielik renoveerimine hinnanguliselt 8,5 miljonit eurot.

Loe edasi: Uus kool? Milleks?