Vallavanem Kairit Pihlak võttis lõppeva aasta kokku: tegus, aga ettearvamatu!

2022. aastal on meie kõigi tähelepanu olnud valdavalt Ukrainal. Kadrina vald pole olnud siin erand. 

Aasta algas meie kandis Undla mõisas tegutsenud hooldekodu tegevuse lõpetamisega. Eakad said endale kena ja turvalise elupaiga Imastus. Ei läinud kaua, kui Undla mõisa hoone osutus hädavajalikuks, et pakkuda ajutist varjupaika Ukraina sõjapõgenikele, kes on õnneks leidnud tänaseks üürikorterid ja tulevad iseseisvalt toime. Suureks abiks on seejuures olnud meie kogukonna vabatahtlikud, kellele jääme tänu võlgu. 

Ent tõdeda tuleb, et olukord maailmas nõuab tõsisemat suhtumist kriisideks valmistumisel. Selleks oleme Kadrina vallas parandanud kriisikindlust – hankisime kaks võimsat mobiilset generaatorit, et elektrikatkestuse korral saaks toimida veesüsteemid ja soojaringlus. 

Kuid Kadrina vald panustas rahaliselt ka Linnade ja valdade liidu Ukraina abistamisprojekti, millega hangitakse koos teiste kohalike omavalitsustega 60 generaatorit Zõtomõri oblastile. 

Kodustest asjadest väärib märkimist, et lõpuks lahenes aastaid kestnud ligipääsuprobleem Neeruti küla elanikele – valmis sai uus Kibuvitsa tee. Ka Saukse tee pindamine on saanud kasutajatelt väga positiivset tagasisidet. Kihleveres laiendasime tänavavalgustust. Samuti pikenes Kadrina terviseraja valgustus, mis sai võimalikuks taaskord riigi toetusega. 

Kadrina raamatukogus käivitus ventilatsioonisüsteem ja kaua ettevalmistatud rahvamaja ventilatsioonisüsteemi lõplik väljaehitamine jätkub kohe uuel aastal. Sel aastal valminud lasteaia ventilatsiooniprojekti alusel saame samm-sammult hakata seda välja ehitama.  

Valmimisjärgus on valla üldplaneering ja selle avalikustamise käigus ootame elavat tagasisidet kodanikelt. Selle aasta uurim tulevikku vaatav tegu oli koolimaja projekteerimislepingu sõlmimine Arhitekt Must OÜ-ga. Juba oleme koostöös arendanud koolimaja esialgset eskiisi ja projekteerimistööd on alanud täie hooga. Projekti valmimise tähtaeg on märts 2024. 

Aasta oli väljakutseid pakkuv, aga edasiviiv. Soovime kõigile edukat uut aastat, et see oleks täis õnnestumisi ja rõõmsaid hetki!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga