Uus kool? Milleks?

Miks on mõistlik ehitada uus hoone Kadrina Keskkooli B ja C korpuse asemele?

Kadrina vald on tellinud eelarvestuse tänase koolihoone (8600m²) täielikuks renoveerimiseks (alused ja vundamendid, kande tarindid, fassaadielemendid ja katused, ruumitarindid ja pinnakatted, tehnosüsteemid). B ja C korpuse netopind on kokku 6900m². Tänaste hindade kohaselt maksaks B ja C korpuse täielik renoveerimine hinnanguliselt 8,5 miljonit eurot.

Arhitektuurikonkursi võidutöö, kus säilitatakse praegune A korpus (valge maja), B ja C korpuse asemel ehitatakse uus hoone, on kokku netopinnaga 6400m². Uue osa pindala on 4700m² ja selle ehitamine maksaks eelarvestuse järgi 8,3 miljonit eurot. Uusehituse puhul saame kõikidele vajadustele vastava kaasaegse planeeringu, pikema kasutusea, kvaliteetsemad ehituslahendused. Oluline on ka fakt, et uue hoonega kaasnevad tänasega võrreldes oluliselt väiksemad ülalpidamiskulud.

Meie eesmärk on pakkuda tulevikus Kadrina valla lastele ja õpetajatele parim lahendus. Oleme valmis iga päev pingutama selle nimel, et see teostuks. Kadrina vallal on selleks head eeldused, sest tulumaksu laekumine on juba aastaid prognoositust oluliselt suurem ning üldine majanduskeskkond Eestis väga hea. Kindlasti otsime võimalusi ka välisvahendite kaasamiseks EL uue rahastamisperioodi meetmetest.

Esimesel fotol hetkeline kooli ilme ning teisel fotol meie visioon tuleviku vaatest, mida soovime oma lastele ja õpetajatele pakkuda!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga