Meie inimesed: Anneli Meibaum

Tutvustame oma toredaid inimesi, kel igal ühel eriline maailma tunnetus ja soov teha häid asju, mis viivad elu edasi ja jätavad jälje ajalukku.

Anneli Meibaum´i vastused on siin:

1. Kuidas oled Kadrinaga seotud?

Olen Kadrina valla mail elanud suurema osa oma elust. Lapsepõlv möödus Vohnja külas. See oli seiklusrikas ja äge aeg. Tollel ajal tegutses Vohnjas Lembit Pärna nimeline kolhoos. Külas elas palju tegusaid inimesi. Lastevanematel polnud lastega suurt muret – hommikul läksime õue ja tuppa pidime tulema sunniviisiliselt! Mängumaaks olid heinamaad, mõisapark ja tiigiäärsed. Mängisime karjalautade vahel luurekat ja rallisime külapoiste ehitatud mootorita rallimasinatega . Puhkepauside ajal nagistasime loomadele toodud söödahunnikust herneid. Eriti lahedad olid ajad, kui saime Vohnja kultuurimajas erinevates huviringides käia ja kolhoosipidudel esineda. Koolihariduse omandasin Kadrina Keskkoolis. Sain nõnda hea hariduse, et julgesin lausa pealinna õppima minna, kus omandasin õpetajahariduse. Vähest aega elasin Kadrina südames, koolimaja vastas. Super koht! Kõik noore pere eluks vajalik oli käe ulatuses. Lastel olid head võimalused õppimiseks ja huvitegevuseks. Sel eluperioodil sai alguse minu teekond Kadrina Segakoori ridades, mis alustas just 33. hooaega. See on üks armas ja hooliv laulupere, kes on kindlasti meie kandi oluline kultuurikandja. Nüüd juba paarkümmend aastat toimetan oma isapoolsete esivanemate radadel Võiperes.

2. Mis paneb Sinu silmad särama ja sütitab südames kirge?

Särasilmsust tekitavad kohtumised lapsepõlve sõpradega, endiste õpetajatega ning vanade inimestega, kes mäletavad ja pajatavad kodukoha lugusid. Kirge sütitavad aktiivsed inimesed, nii noored kui vanad, kellega koos oleme jõudumööda püüdnud hoida elus Vohnja kogukonna vaimu. Samuti rõõmustan väga toredate ja tegusate naabrite üle minu praeguses elukohas Võiperes. Sellel suvel sai selgeks, kui põneva looga külas praegu elan. On mida uurida ning uutele põlvedele edasi pajatada.

3. Miks meie vallas on hea elada?

Tunnen suurt rõõmu ja uhkust tänase Kadrina keskuse üle! Nii ilus, mitmekülgseid võimalusi pakkuv ja põnev koht elamiseks, töötamiseks ja vabaaja veetmiseks. Näiteks promenaadil jalutades tunnen nagu oleksin läinud kaugele ilusale maale reisile. Külaelanikuna olen nii tänulik, et meid võetakse keskuses kuulda ja jõudumööda ka toetatakse elu-olu parendamist. Laste rõõmsad kilked mänguväljakul ja rahulolev naabrionu, kes pääseb koju ilma, et peab „ameerikamägesid“ ületama, tasub kannatlikku ootamist! Mulle lähevad väga korda siinsed INIMESED, eriti need, kes erinevatel põhjustel vajavad suuremat tähelepanu, mõistmist ja toetamist. Hindan väga kõrgelt HEA SÕNA jõudu! Olen tänulik inimestele, kes märkavad, hoolivad, päriselt kaasa mõtlevad ja tegutsevad! Neid on Kadrina vallas palju! Siin on minu juured, see paik ja siinsed inimesed on mind kasvatanud, õpetanud, julgustanud ja loonud võimalusi tiibu sirutada ning olla mina ise! Nüüd on minu aeg midagi tagasi anda!

Foto: Marge Schwindt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga